Regulacja długości kroku

Regulacja kroku w orbitrekach

Orbitreki to bardzo pomocne urządzenia treningowe, które już na poziomie projektowania zostały dobrze przemyślane przez producentów. Potwierdzają to takie funkcje, jak możliwość regulacji długości i głębokości kroku. Możliwość ta jest bardzo pomocna dla niższych osób, które po odpowiednim ustawieniu kroku mogą trenować na orbitrekach.

Regulacja długości i głębokości kroku w orbitreku to nic innego, jak zwiększanie lub zmniejszanie dystansu między tylną częścią urządzenia a jego ramieniem. Możliwość regulacji długości i głębokości kroku to domena orbitreków z wyższej półki. Zwłaszcza, gdy mówimy o aktywnej regulacji kroku. Co więcej, urządzenia z wyższej półki pozwalają tak ustawić głębokość i długość kroku, aby ten przypominał jazdę na nartach lub pionowe wchodzenie po schodach.

Możliwość dostosowania urządzenia do własnych indywidualnych potrzeb to nie jedynie kwestia wygody. Dzięki regulacji kroku możemy ustawić intensywność treningu. Krótszy krok będzie symulował intensywny bieg, a dłuższe ustawienie kroku spacer. Analogicznie sprawa wygląda z wysokością kroku. De facto po ustawieniu wszystkich parametrów, zakres ustawień płoz zmienia się tylko o kilka centymetrów, ale to w zupełności wystarczy, aby wywrzeć na osobie ćwiczącej duże zmiany i pozwolić jej optymalnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb i planu treningowego.

Reasumując – możliwość dowolnego ustawienia długości i głębokości kroku to duży przywilej dla ćwiczących. Dlatego jeżeli planujemy zakup orbitreka, warto sprawdzić, czy producent daje możliwość konfiguracji ustawień płoz. Nie chodzi tylko o względy komfortu, ale także o możliwości dostosowania intensywności treningu. Co ciekawe, wiele osób, mimo posiadania orbitreka z możliwością regulacji kroku, rzadko decyduje się na jakiekolwiek modyfikacje w tym zakresie. W modelach premium ustawienia można przeprowadzić z poziomu komputera – łatwo i wygodnie. Polecamy testowanie różnych ustawień i konfiguracji kroku, aby dopasować wygodę treningu na orbitreku oraz zwiększać intensywność ćwiczeń.

Dodaj komentarz