Koło zamachowe w Orbitreku

Koło zamachowe w Orbitreku

Mity dotyczące koła zamachowego w orbitreku

Wybierając model orbitreka z pewnością natkniemy się na liczne komentarze oraz informacje na temat koła zamachowego, chodzi oczywiście o jego wielkość. Mit dotyczący koła zamachowego brzmi – czym większe i cięższe koło, tym lepszy sprzęt. Oczywiście koło zamachowe jest ważne, ale większość osób, które uznają powyższe stwierdzenie za prawdziwe nie ma zielonego pojęcia, czym jest koło zamachowe w orbitreku a już na pewno nie zna zależności dotyczących konstrukcji sprzętu i funkcji, jakie w orbitreku sprawuje koło zamachowe.

Mit dotyczący wielkości koła zamachowego stworzyły firmy dystrybuujące urządzenia. To nic innego, jak chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców, czyli kupujących orbitreki. Wielu sprzedawców popełnia także istotny błąd, podając fikcyjną wagę koła zamachowego. W skrajnych przypadkach z 20 kilogramów podanych w ogłoszeniu potrafi w rzeczywistości zrobić się 6-8 kilogramów, ale przecież żaden kupujący nie jest w stanie tego sprawdzić, gdyż koło zamachowe to integralna część urządzenia i aby się do niego dostać, trzeba rozkręcić cały sprzęt, tracąc przy tym gwarancję.

Zatem jak interpretować parametr koła zamachowego w Orbitreku? Nasza rada – najlepiej ignorować tą informację. Orbitreki powinny być dobierane pod kątem rozstawu stóp, długości i głębokości kroku oraz oczywiście ogólnej jakości wykonania danego sprzętu. Można także zwrócić uwagę na komputer i opcje, jakie oferuje orbitrek. Jeżeli chodzi o koło zamachowe i jego wagę – w wielu modelach stosuje się koła ważące od 6 do 12 kilogramów. Niekiedy model z kołem 6 kg jest lepszym wyborem, niż ten z kołem ważącym 12 kilogramów – zwłaszcza, gdy orbitrek jest dla osób mniejszych i lżejszych.

Koła zamachowe dobierane są przez producentów względem ogólnej konstrukcji całego sprzętu. Jeżeli więc widzimy model z dużym i ciężkim kołem, które jest zwyczajnie za duże względem pozostałych podzespołów orbitreka – warto zastanowić się nad sensem zakupu. Naszym zdaniem Orbitreki z kołami zamachowymi ważącymi 6 kilogramów już dają duży opór podczas treningu. Siłownie oraz kluby fitness, które zakupują sprzęty do wykorzystania komercyjnego zwykle wybierają modele z 12 kilogramowymi kołami zamachowymi i to również jest optymalny wybór.

Dodaj komentarz