Dlaczego warto wybrać orbitrek?

Dlaczego warto wybrać orbitrek?

Coraz częściej w sklepach sportowych oraz na siłowniach czy w klubach fitness a także prywatnych domach zwolenników aktywnego trybu życia pojawiają się orbitreki, zwane również trenażerami eliptycznymi. Wszyscy, którzy zastanawiają się nad zakupem tego sprzętu z pewnością zadają pytanie – dlaczego akurat to urządzenie? Co jest tak zadziwiającego w orbitrekach, że decyduje się na nie większość sportowców? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Orbitrek należy do grupy urządzeń ogólnorozwojowych. Oznacza to, że jest multifunkcjonalną maszyną, na której trening pozwala ćwiczyć różne partie ciała. Jak twierdzą producenci, orbitrek to połączenie trzech urządzeń – rowerka stacjonarnego, steppera oraz bieżni. Orbitrek pozwala wykonywać optymalne ruchy ciała, które symulują ćwiczenia na każdym z wyżej wymienionych ćwiczeń. Różnica polega na tym, że w jednym urządzeniu mamy zamknięte wszystkie trzy sprzęty, co pozwala oszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Zakup jednego orbitreka jest dużo bardziej opłacalny, niż zakup oddzielnych sprzętów typu rowerek, bieżnia czy stepper.

O popularności orbitreków zadecydowała także łatwość treningu i użycia. Nie musimy być zawodowymi sportowcami, aby móc ćwiczyć na orbitreku. Co więcej, nie potrzebujemy porad trenerów personalnych czy też innych osób związanych ze sportem – współczesne orbitreki to zaawansowane i bardzo przemyślane maszyny z własnym oprogramowaniem, które pomoże ustalić intensywność treningu i sprawi, że każdy kolejny ruch ramion czy nóg będzie przemyślany i dążący do spełnienia odgórnie założonego celu treningowego.

Trening na orbitreku to nie jedynie wygoda, oszczędność pieniędzy i łatwość obsługi. To także inne, bardzo ważne zagadnienie zdrowotne – brak obciążenia stawów. Nie biegniemy, nie forsujemy stawów, nie musimy martwić się o niewygodne siedzenie – orbitrek łączy wszystkie newralgiczne ruchy urządzeń sportowych, ale bez ingerencji w stawy. To dobra wiadomość dla osób starszych, które chcą popracować nad formą. Co więcej, trening na orbitreku nie forsuje, dlatego urządzenie to polecane jest zwłaszcza dla osób początkujących. Dodajmy do tego fakt, że ćwiczenia na orbitreku zaliczamy do ćwiczeń cardio, czyli treningu wydolnościowego, który pozwala poprawić kondycje organizmu oraz zrzucić zbędne kilogramy – to cel znacznej większości społeczeństwa.

Te wszystkie atuty orbitreków sprawiają, że ludzie coraz chętniej po nie sięgają. Mamy nadzieję, że dzięki tym obiektywnym przemyśleniom przekonaliśmy Was do zakupu orbitreka!

Dodaj komentarz